ПОЉСКИ ГЕНЕРАЛ КРИТИКУЈЕ ПОНАШАЊЕ ЏОНСОНА: Призива зло, неодговорно понашање може изазвати катастрофу

Срна

23. 04. 2022. у 20:44

БРИТАНСКИ премијер Борис Џонсон "призива зло" својим изјавама о обуци украјинске војске у иностранству, рекао је данас пољски генерал Валдемар Шкржипшчак.

ПОЉСКИ ГЕНЕРАЛ КРИТИКУЈЕ ПОНАШАЊЕ ЏОНСОНА: Призива зло, неодговорно понашање може изазвати катастрофу

Фото: Профимедиа

Шкржипшчак је за пољски лист "Факт" рекао да је тешко замислити да један политичар, када је у питању мисија у иностранству, говори на телевизији о плановима и обуци.

Према његовим ријечима, Џонсон је тиме открио војне тајне Русији.

- Обука је војно питање и треба је држати у тајности. Треба добро промислити пре него што се нешто слично изнесе у јавност, нагласио је Шкржипшчак, који је понашање британског премијера оцијенио као "веома неодговорно" и да би могло довести до "катастрофалних последица".

Џонсон је током недавне посете Индији рекао да је тренутно у току обука Украјинаца у Пољској о употреби противавионске одбране, а да се у Британији врши обука за оклопна возила. 

БОНУС ВИДЕО: Погледајте: Овако изгледа подземни град у „Азовсталу” окружен Русима

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.

28. 04. 2026. у 20:51

Коментари (5)

Пошли на уранак - завршили у општини: Како је изгледало Чолино венчање 1. маја? Сви мислили да је скривена  камера