САНКЦИЈЕ ЗА РУСКО СРЕБРО И КАВИЈАР: Нове мере британске Владе, царине ће бити увећане за 35 посто
ВЕЛИКА Британија припремила је нове трговинске санкције Русији, проширивањем списка производа чији је увоз забрањен и повећањем царина, саопштила је британска Влада.
Foto: pixabay
Нове санкције су реакција на руску специјалну војну операцију у Украјини.
Најновије рестрикције подразумеваће забрану увоза сребра, производа од дрвета и висококвалитетне робе из Русије, укључујући кавијар, саопштило је британско Одељење за међународну трговину.
У саопштењу се додаје да ће царине бити увећане за 35 одсто за поједине производе из Русије и Бјелорусије, укључујући дијаманте и гуму, јавио је Ројтерс.
Нове мере најављене су након што је Форин офис раније данас представио санкције војним лицима и компанијама из сектора државне одбране.
БОНУС ВИДЕО:
МАТЕМАТИЧКИ ПРЕЦИЗНО: Удар Искандера на војне објекте Оружаних снага Украјине
Препоручујемо
РУСИЈИ НЕ ПРЕТИ БАНКРОТ: "Имамо сва неопходна средства за функционисање под санкцијама"
21. 04. 2022. у 16:26
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом
ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.
24. 02. 2026. у 13:45
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)