ИТАЛИЈАНСКИ СЕНАТОР УПОЗОРАВА ЗАПАД: У Донбасу нас чека или дипломатија или апокалипса
СЕНАТОР из италијанског „Покрета 5 звезда” (М5С) Ђанлука Ферара је у разговору за РИА Новости изнео мишљење да је за окончање сукоба у Украјини потребно компромисно решење о статусу Донбаса, које треба донети, путем изражавања воље под окриљем ОЕБС-а.
Фото АП
Дуго причам о потреби проналажења компромиса, јер рат не доноси добро ни једној страни. Наравно, оштро осуђујем Путинову агресију, јер је Украјина суверена држава. Мислим да на Западу неопходно је не само говорити о рату и наоружавању, већ и о примирју, миру и дипломатији, као што то чини папа, рекао је Ферара.
Према његовим речима, „тренутно треба дати приоритет дипломатији“, јер се тренутно стиче утисак да би се сукоб „можда заоштрио на апокалиптични начин“, али „то се ради демократијом, а не уз помоћ тенкова“.
-Мислим да се ова ситуација може превазићи кроз изборну процедуру у којој ОЕБС може да учествује и тестира свој легитимитет, можда давањем аутономног статуса овим регионима, рекао је представник „Покрета“ (М5С), истичући да он сматра Донбас територијом Украјине.
-Сада треба да станемо и размислимо, да мало више унесемо у преговарачки план. Неопходно је обновити преговоре, јер ће наставак сукоба тежим наоружањем подразумевати одговор Путина тежим наоружањем, који би могао да се заврши нуклеарни сукоб, рекао је Ферара, који води групу М5С у сенатском комитету за спољне послове.
-Ако то значи наставак рата, рата који ће се неминовно завршити Трећим светским ратом, предлажем да се пронађе средњи пут. Ова одлука се може донети преговорима на основу изборних консултација, резимирао је сенатор.
Руски министар спољних послова Сергеј Лавров је неколико пута рекао новинарима да не верује у могућност нуклеарног рата, ову тему покрећу углавном представници Запада, а Москва је узнемирена што се „по Фројду све враћа и враћа на ово тема."
БОНУС ВИДЕО - РУСКИ ХЕЛИКОПТЕРИ У АКЦИЈИ: Погледајте како су уништили утврђене положаје украјинске војске
Препоручујемо
ЗАСТРАШУЈУЋЕ ОТКРИЋЕ У МАРИУПОЉУ: Шојгу открио шта је пронађено у разрушеном граду
21. 04. 2022. у 10:50
РАТ У УКРАЈИНИ: Руска армија у незадрживом налету у Донбасу; Кијев изгубио 43.000 војника; (ВИДЕО)
21. 04. 2022. у 07:22 >> 00:06
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (1)