ПРЕЛОМНА ТАЧКА Бивши амбасадор САД у Пекингу: Америка и Кина на ивици технолошког и културног рата
21. 04. 2022. у 12:13
АМЕРИЧКО-кинески односи су на „преломној тачки“, а две силе су на ивици технолошког и културног хладног рата, упозорио је у уторак бивши амбасадор Вашингтона у Кини Макс Баукус, преноси Саут чајна морнинг пост.
U nemogućnosti da spreče ekonomski napredak Kine pribegavaju ratovima,podmetanjima i lažima ! Ameri pustite svet da diše slobodno !!!!!! ... Ne uvlačite svet u rat!!!!
Повезане вести
ШТА ЈЕ МОНРООВА ДОКТРИНА НА КОЈУ СЕ ДАНАС ПОЗВАО ТРАМП? Америка можда остави Европу на миру, али Вашингтон је склон триковима
ПРЕДСЕДНИК Доналд Трамп говорио је данас о нападу који је изведен на престоницу Венецуеле и отмици председника те земље Николаса Мадура, а тим поводом се позвао на Монроову доктрину.
03. 01. 2026. у 18:58
АМЕРИКА ПРАВИ НОВУ СУПЕРСИЛУ: Смислили одговор на кинеску иницијативу "Појас и пут"
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа најавила је формирање нове међународне коалиције усмерене на ограничавање кинеског утицаја у секторима критичних минерала и напредних технологија.
12. 12. 2025. у 21:47
ТРАМП МОРА У СВЕМУ ДА БУДЕ ПРВИ! Кина му је велика конкуренција
ПОДАЦИ показују да је Кина до 2023. године имала 1,8 милиона индустријских робота у својим фабрикама.
04. 12. 2025. у 14:16
"КИНА И САД ТРЕБА ДА ОДРЖЕ ЗАМАХ У ОДНОСИМА" Си послао важну поруку након разговора са Трампом
КИНЕСКИ председник Си Ђинпинг изјавио је данас да Кина и Сједињене Америчке Државе треба да одрже замах у односима и да наставе да се крећу у правом смеру на основу једнакости, поштовања и узајамне користи.
24. 11. 2025. у 21:16
ТРАМП У АПРИЛУ СТИЖЕ У КИНУ? Си упутио отворени позив америчком председнику, али то није све
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп саопштио је да је разговарао телефоном са кинеским председником Си Ђинпингом, између осталог, о питањима везаним за Русију и Украјину.
24. 11. 2025. у 19:44
Најновије из рубрике
уживоВЕНЕЦУЕЛА ПОСЛЕ АГРЕСИЈЕ: Трамп шаље Мадура у логор Гвантанамо, прети му смрна казна; Родригес пркоси Трампу (ФОТО/ВИДЕО)
У ГЛАВНОМ граду Венецуеле, Каракасу, одјекнуле су експлозије, а град су у ниском лету надлетали авиони, јављају светски медији. Амерички председик Доналд Трамп објавио је да је председник Венецуеле Николас Мадуро ухваћен заједно са супругом и пребачен из земље.
03. 01. 2026. у 07:45 >> 20:51
ПОТПРЕДСЕДНИЦА ВЕНЕЦУЕЛЕ: Нећемо бити ничија колонија, ово је акт агресије
ПОТПРЕДСЕДНИЦА Венецуеле Делси Родригес изјавила је да њена земља „неће бити ничија колонија“.
03. 01. 2026. у 20:45
ХОЋЕ ЛИ ЛИЦЕМЕРНА ЕУ ОСУДИТИ ТРАМПА? Фицо: Операција САД у Венецуели показује распад светског поретка
ПРЕМИЈЕР Словачке Роберт Фицо оценио је да је америчка операција у Венецуели доказ распада светског поретка успостављеног после Другог светског рата.
03. 01. 2026. у 20:33
ПОГЛЕДАЈТЕ КАКО ЈЕ ТРАМП УЖИВО ПРАТИО КИДНАПОВАЊЕ МАДУРА: Председник САД са сарадницима гледао тајну акцију командоса (ФОТО)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп рекао је да је из часа у час пратио акцију у Венецуели и навео је да је "гледао све, као да гледа ТВ шоу".
03. 01. 2026. у 20:30
МАДУРУ ПРЕТИ СМРТНА КАЗНА: Американци отели председника једне државе, а сад су у ситуацији да га ликвидирају
НАКОН насилног преузимања и пребацивања у Сједињене Државе, судбина председника Венецуеле Николас Мадуро улази у нову, крајње контроверзну фазу.
03. 01. 2026. у 20:20
Коментари (2)