(МАПА) ИЗВЕШТАЈ СА ФРОНТА: Уништена западна опрема код Лавова, руски артиљерци избацили из строја 120 украјинских војника код Новотошковске
У ТОКУ је 54. дан Руско Украјинског рата. Оружане снаге Руске Федерације настављају специјалну војну операцију у Украјини.
Фото Танјуг
Жестоке борбе воде се у Мариупољу и на правцу јужно од Изјума.
Извештај о стању на фронту дао је генерал Игор Конашенков.
Он је истакао да су ујутро 18. априла, високопрецизне ракете лансиране из ваздуха (са авиона Ваздушно-космичких снага Русије) у региону Љвова погодиле су 124. удружени центар логистичке подршке логистичких снага украјинских трупа.
Уништени су логистички центар и велике пошиљке страног наоружања које је у протеклих 6 дана допремљено Украјини из Сједињених Држава и европских земаља.
Он је додао и да је поред тога, уништено велико складиште муниције у близини села Василков, у Кијевској области.
- Током дана, високопрецизне ракете руских ваздушно-космичких снага уништиле су 16 војних објеката Украјине, казао је Конашенков и додао – да су међу њима уништена и два командна места, два упоришта украјинских трупа, као и места концентрације непријатељског људства и војне технике у областима насељених места Попасна, Барвенково и Црвени Лиман.
У извештају се наводи и да је Оперативно-тактичка авијација Ваздушно-космичких снага Русије извршила ударе на 84 војна објекта у Украјини.
У тим нападима уништено је: у Дњепропетровску постројење за поправку бојевих глава тактичких ракета „Точка-У“; У рејону насеља Зеленоје поље, командно место батаљона територијалне одбране; а код села Червоноја Пољана два складишта муниције и складиште горива.
Илустрација Риафан.ру
- Погођено је и 47 подручја концентрације непријатељске људства са војном техником и 22 ватрена положаја артиљерије украјинских трупа, казао је гнерал Конашенков.
Он је казао и да су ракетне трупе и артиљерија гранатирали 331 војни циљ. Том приликом, према извештају Конашенкова, погођено је девет командних и контролних пунктова, складиште ракетног и артиљеријског наоружања, као и 315 подручја концентрације непријатељске људства у рејонима насељених места Попаснаја и Новомајорско.
- Велики губици задати су приликом удара на подручју насеља Новотошковска када је избачено из строја до 120 украјинских војнка и 9 јединица војне технике, рекао је Конашенков.
Од почетка сукоба, укупно, уништено је, 139 авиона и 107 хеликоптера, 483 беспилотне летелице, 250 противваздушних ракетних система, 2.337 тенкова и других оклопних борбених возила, 254 вишецевна бацача ракета, 1.009 топова и минобацача пољске артиљерије, као и као 2.196 јединица специјалних војних возила.
Препоручујемо
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)