ПРИПРЕМЕ ЗА ПАРАДУ У МОСКВИ: Учествоваће 11.000 војиника, 131 комад технике и 77 авиона и хеликоптера
У ПОДМОСКОВЉУ се одржава заједничка обука пешачких парадних одреда, механизоване колоне и парадних стројева авијације, формираних за учешће у војној паради на Црвеном тргу у Москви.
FOTO: EPA
У припремама за параду, која ће се одржати 9. маја 2022. године, учествује око 11 хиљада војника, 131 јединица савременог наоружања и војне технике, 77 авиона и хеликоптера.
(sputniksrbija)
Препоручујемо
АМЕРИЧКИ ЊУЈОРК ТАЈМС ПОТВРДИО: Аутентичан снимак на коме украјински војници убијају рањене руске војнике
07. 04. 2022. у 00:19 >> 01:28
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом
ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.
24. 02. 2026. у 13:45
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)