ПОТРАГА ЗА ИЗДАЈНИКОМ У РЕДОВИМА БУНДЕСТАГА: У Немачкој процурили тајни протоколи о злочину који се догодио у Бучи
НЕМАЧКИ Бундестаг тражи кривца за цурење тајних протокола о злочину у украјинској Бучи. Један или више издајника терете се да су проследили медијима "топ сикрит" податке.
Фото АП
Председавајућа одбора за одбрану Мари Агнес Штрак-Цимерман поднела је, према писању магазина "Фокус", кривичну пријаву због одавања државне тајне. Оптужница је насловљена на "непозната лица".
Немачка безбедносна служба БНД је, своје извештаје, прошле недеље предала надлежном контролном телу у Бундестагу, а копије су прослеђене одборима за одбрану и спољна питања. Сматра се да би управо у тим телима могао да буде "издајник".
БНД је пресрела комуникацију унутар руске војске и, како се тврди у Берлину, детаљно документовала убијање украјинских цивила. Из тих протокола, наводно, произлази да су се руски војници хвалили убиством старијег Украјинца који је возио бицикл и препричавали методе злостављања. Протокол, према извештавању немачких медија, доказује да су официри наложили зверства над цивилима да би изазвали страх.
Ради се о извештајима о прислушкивању који, по тврдњама немачких експерата, доказују одговорност руских војника за масакр над украјинским становништвом у Бучи. У прикупљање података биле су укључене и две стране партнерске службе, које сада страхују за поверљивост предатих информација.
Пошто су немачки медији објавили вест о прислушкивању руска војска је искључила надзиране канале комуникације. НАТО кругови критикују да је због цурења информација у Бундестагу направљена штета, јер су затворени приступи руским војним информацијама.
Препоручујемо
ПОГЛЕДАЈТЕ – РУСКИ ТЕНКОВИ У МАРИУПОЉУ: Гађају положаје нацистичког пука Азов (ВИДЕО)
14. 04. 2022. у 21:17
УНИШТЕНИ ТЕНКОВИ, ПВО, АРТИЉЕРИЈА: Украјинска војска претрпела велике губитке у техници
14. 04. 2022. у 21:08
УКРАЈИНЦИ МИНИРАЛИ БРАНУ: Прети поплава најмање три насеља у ДНР са 15.000 цивила
14. 04. 2022. у 20:42
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (8)