ГЛАД ПРЕТИ НА ЈЕСЕН: Руски аналитичар упозорава на несташицу житарица, најтеже погођене биће земље Европе и Африке
ВАНРЕДНИ професор Катедре за светске финансије Финансијског универзитета при Влади Руске Федерације Лазар Бадалов изразио је мишљење да ће се свет суочити са правом несташицом хране на јесен 2022. године.
Фото Танјуг
Он верује да ће страни политичари пре или касније препознати директну везу између антируских санкција и проблема у економији својих земаља. Према његовом мишљењу, сада је главни удар пао на енергетско тржиште.
- Права несташица хране у свету може настати до јесени, када ће се високој цени горива додати и недостатак житарица на светским тржиштима. Најтеже ће бити земљама Европе и сиромашним афричким земљама - цитирају Бадалова РИА Новости.
Раније је Ибрагим Рамазанов, професор основне катедре трговинске политике Руског економског универзитета Плеханов, рекао да ће се свет суочити са смањењем производње хране због појачаних антируских санкција. Он је подсетио да је Русија један од главних извозника сировина за производњу хране, а под притиском санкција она „неће моћи да надокнади очекивану несташицу хране у свету“.
Рамазанов је предвидео да би и други узгајивачи могли да смање производњу због високе цене ђубрива и енергената, као и проблема са логистиком. Од ове ситуације нико неће имати користи, нагласио је професор основне катедре трговинске политике Руског економског универзитета Плеханов.
БОНУС ВИДЕО: СТАНОВНИК МАРИУПОЉА: Украјинска војска режирала уништење позоришта
Препоручујемо
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ГУТЕРЕША: Рат у Украјини прети да изазове глобалну кризу глади
22. 03. 2022. у 15:27
ВУЧИЋ УПОЗОРАВА: Макрон је у праву, биће глади у одређеним деловима света
17. 03. 2022. у 18:06
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)