БОШЊАЧКИ РЕЦЕПТ У КИЈЕВУ: Лажима и провокацијама покушавају да дискредитују руску војску
УКРАЈИНСКЕ власти покренуле су информациону кампању и организовале провокације за дискредитацију Оружаних снага Русије, саопштило је данас руско Министарство одбране.
Уништен стамбени блок у предграђу Маријупоља, Фото АП
-За то се користе провокације и приређују изрежирани инциденти, наводи се у саопштењу.
Министарство је као пример навело оптужбе на рачун руске војске за „ваздушне нападе на породилиште у Маријупољу“.
-Јуче се сазнало да главни актер у медијским извештајима демантује верзију руског ваздушног напада на породилиште. Према речима те особе, националисти из јединица ''Азова'' искористили су неколико породиља да сниме репортажу о томе да је наводно Русија уништила болницу, по унапред припремљеном сценарију. Дезинфомације су пренели западни медији, наводи Министарство, преноси Спутњик.
У саопштењу се каже и да је заменик руског министра одбране Александар Фомин разговарао о ситуацији у Украјини са замеником генералног секретара УН за хуманитарна питања Мартином Грифитсом.
Грифитс је, наиме, током састанка обавештен о повећању хуманитарне помоћи становништву Украјине у областима које контролишу Оружане снаге Русије, као и у ДНР и ЛНР.
Руско министарство је, иначе, известило УН да је Кијев неконтролисано делио оружје становништву, што је довело до пораста криминала и пљачке.
-Штавише, број инцидената који укључују употребу оружја стално расте, што може довести до смрти запослених у УН, прецизирало је Министарство.
Фомин је, према тим наводима, упозорио заменика генералног секретара УН да Кијев саботира отварање хуманитарних коридора.
Указао је да руска страна од 4. марта свакодневно ствара све услове за осигуравање безбедности хуманитарних коридора за евакуацију цивила и страних држављана у источном и западном правцу, али да су избеглице изложене интензивној ватри јединица Оружаних снага Украјине и екстермистичких батаљона.
БОНУС ВИДЕО - ВОЈСКА ДНР ЧИСТИ МАРИУПОЉ: Припадници "Азов-а" дигли у ваздух Драмско позориште
Препоручујемо
РУСИ СЛОМИЛИ УКРАЈИНСКО РВ И ПВО: Уништено 216 авиона и хеликоптера, скоро 400 дронова и 2.000 тенкова
04. 04. 2022. у 19:28 >> 19:35
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница
ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...
24. 03. 2026. у 22:24
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
"ИМА ЖИВОТА И БЕЗ ЕУ - ОНА ЈЕ САМО СЕНЗАЦИЈА" Милановић изненадио изјавом: "Она је фасада и надоградња, и то док траје..."
ХРВАТСКИ председник Зоран Милановић примио је данас у Загребу македонску председницу Гордану Сиљановску Давкову и поручио да процес приступања њене земље предуго траје, да не може да даје савете, али да има живота и без Европске уније (ЕУ).
25. 03. 2026. у 10:29
Коментари (0)