РУСКА ОФАНЗИВА У ДОНБАСУ: Жестоке борбе за сваку кућу, избачено из строја 89 припадника ВСУ, уништени оклопњаци, минобацачка батерије

ЈЕДИНИЦЕ Луганске Народне Републике, развијајући офанзиву на положаје украјинске 57. моторизоване бригаде, блокирају село Боровскоје са истока и југа.

РУСКА ОФАНЗИВА У ДОНБАСУ: Жестоке борбе за сваку кућу, избачено из строја 89 припадника ВСУ, уништени оклопњаци, минобацачка батерије

Украјина због Донбаса "неуралгична" тачка Европе / Фото АП

Уништено је до 30 украјинских националиста и пет оклопних возила саопштило је руско министарство одбране.

Народна милиција ДНР саопштила је да је током данашњих борби из строја избачено 59 украјинских нациста, уништено једно борбено возило пешадије и два оклопна возила.
-Од почетка данашњег дана наши војници су ликвидирали 59 украјинских нациста, једно борбено возило пешадије, једну посаду ЗУ-23, два оклопна возила и један камион“, наводи се у саопштењу Народне милиције објављеном на свом Телеграм каналу.

Како наводи агенција, украјинске трупе су од почетка дана испалиле више од 100 граната и мина на седам насеља у републици, укључујући и ракете из вишецевних ракетних система (ВБР) БМ-21 Град калибра 122 мм.

Раније данас саопштено је да су јединице Оружаних снага Доњецке Народне Републике заузеле су већи део Новобахмутовке и воде борбу са јединицама украјинске 25. посебне ваздушно-десантне бригаде у повлачењу. Током ноћи на овом подручју уништено је до 40 националиста, тенк и два моторизована вода пешадије, као и једна минобацачка батерија.

-Са жаљењем вас обавештавамо да је у протекла 24 сата у борби за независност петоро бранилаца Доњецке Народне Републике погинуло на војној дужности, а 141 је рањен“, напомињу у ресору.

Три цивила су наводно рањена у гранатирању украјинских трупа. Оштећено је и пет стамбених објеката и један цивилни инфраструктурни објекат.

Специјална војна операција Русије у Украјини почела је 24. фебруара. У току су жестоке борбе у Мариупољу и Донбасу. Током јучерашњег дана су, према речима руске стране, два украјинска хеликоптера извршила удар на складиште нафте у Белгороду. Украјинске власти нису преузеле одговорност за овај напад.

БОНУС ВИДЕО - ВОЈСКА ДНР ЧИСТИ МАРИУПОЉ: Припадници "Азов-а" дигли у ваздух Драмско позориште

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СРБИЈА ЈЕ ПОЧАСНИ ГОСТ У ПАРИЗУ Милановић побеснео: Они нису ни у ЕУ, ни у НАТО, ни у Коалицији вољних

"СРБИЈА ЈЕ ПОЧАСНИ ГОСТ У ПАРИЗУ" Милановић побеснео: Они нису ни у ЕУ, ни у НАТО, ни у Коалицији вољних

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић изјавио је данас да Србија има улогу почасног госта на војном дефилеу у Паризу поводом Дана Бастиље, а да је Хрватска почашћена што су је тамо позвали.

03. 07. 2026. у 15:08

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (0)

СТРАТЕШКО ПАРТНЕРСТВО АЛТА БАНКЕ, Air Serbia i Visa: Картица са додатним бенефитима за клијенте