"ПРЕГОВАРАЧКИ ПРОЦЕС ЈЕ ВРЛО ТЕЖАК" Кулеба - "Нема консензуса са Русијом о четири тачке"
УКРАЈИНСКИ министар спољних послова Дмитро Кулеба изјавио је данас да су мировни преговори који се воде са Русијом тешки и негирао наводе да је направљен напредак у решавању четири од шест кључних питања.
Foto: Printskrin Youtube / Noticieros Televisa
- Нема консензуса са Русијом о четири тачке - навео је Кулеба на Фејсбуку.
Како је додао, "преговарачки процес је врло тежак", преноси Ројтерс.
- Украјинска делегација заузела је чврст став и не одустаје од својих захтева. Ми, пре свега, инсистирамо на прекиду ватре, безбедносним гаранцијама и територијалном интегритету Украјине - навео је Кулеба.
Раније су турска телевизија НТВ и други медији пренели да је турски председник Реџеп Тајип Ердоган рекао да је дошло до напретка у преговорима.
БОНУС ВИДЕО:
САНКЦИЈЕ РУСИЈИ СЕ ОБИЛЕ ШПАНЦИМА О ГЛАВУ: Народ бесан због високих цена бензина
Препоручујемо
УКРАЈИНСКА МОРНАРИЦА АВИЈАЦИЈА И ПВО ВИШЕ НЕ ПОСТОЈЕ: Руски генерал о губицима Кијева
25. 03. 2022. у 17:38
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РУСИ О НАПАДУ НА ПРАВОСЛАВНУ СВЕТИЊУ: Амерички "патриот" погодио Кијевско-печерску лавру
МИНИСТАРСТВО одбране Русије тврди да је Кијевско-печерска лавра погођена ракетним системом противваздушне одбране "патриот" америчке производње, наводећи да би један од разлога за то могло да буде слање Украјини тих ракета којима је истекао рок коришћења.
15. 06. 2026. у 10:10
ШЕФ НЕМАЧКЕ ВОЈСКЕ ИЗДАО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Ево када ће нас Русија напасти, морамо бити спремни за борбу
НЕМАЧКА мора да се припреми за руски напад до 2029. године, или чак и раније, изјавио је шеф немачке војске за Политико.
11. 06. 2026. у 16:23
ШТА ЈЕ БРЕ ОВО? Мистериозна животиња снимљена у Мачви (ВИДЕО)
Кратак видео, за који се наводи да је настао из возила на подручју Мачве.
13. 06. 2026. у 20:49
Коментари (0)