НАТО ШАЉЕ ТРУПЕ У ЗЕМЉЕ РЕГИОНА: "Заштитићемо сваки педаљ савезничке територије"
ЛИДЕРИ земаља чланица НАТО данас су на самиту у Бриселу најоштрије осудили руску инвазију на Украјину и најавили су слање трупа између осталог и у четири земље региона.
Фото: Yves Herman, Pool via AP
Генерални секретар НАТО-а Јенс Столтенберг изјавио је данас у Бриселу да ће Алијанса распоредити четири борбене јединице у Словачку, Румунију, Бугарску и Мађарску.
Столтенберг је на конференцији за новинаре у Бриселу по окончању самита НАТО рекао да је руски напад на Украјину дугорочно променио безбедносно окружење.
Поновио је да је НАТО повећао своје присуство на истоку и да је данас постигнут договор о борбеним групама које ће бити послате у Словачку, Румунију, Бугарску и Мађарску.
Лидери НАТО поручују да предузимају све неопходне кораке у заштити и одбрани безбедности ”сваког педаљ савезничке територије” и да су, као одговор на руске активности, активирали одбрамбене планове НАТО-а и распоредили 40.000 војника на своје источно крило, са значајним ваздушним и поморским средствима.
- Такође успостављамо четири додатне мултинационалне борбене групе у Бугарској, Мађарској, Румунији и Словачкој. Предузимамо све мере и одлуке да обезбедимо безбедност и одбрану свих савезника у свим доменима и приступом од 360 степени. Наше мере остају превентивне, пропорционалне и не-ескалирајуће - закључују НАТО савезници.
БОНУС ВИДЕО:
НЕЋЕМО ЗАБОРАВИТИ, НЕЋЕМО ОПРОСТИТИ - Порука на амбасади САД-а у Москви
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ОГЛАСИО СЕ СТОЛТЕНБЕРГ: НАТО позива Кину и Белорусију да се приклоне њиховој страни
23. 03. 2022. у 15:34
РУСКИ ВОЈНИ СТРУЧЊАК: Један удар "орешника" и "сармата" може да уништи читав НАТО у Европи
КОМБИНОВАНО лансирање ракетних система „сармат“ и „орешник“ способно је да неутралише целу војну инфраструктуру Северноатлантске алијансе у Европи, рекао је за руске медије Александар Степанов, војни стручњак Института за право и националну безбедност Руске председничке академије за националну економију и јавну управу (РАНХЕГА).
13. 05. 2026. у 12:29
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ФАРМЕР ОСТАВИО 5 КРАВА НА ПУСТОМ ОСТРВУ: 130 година касније научници нису могли да верују шта виде
ПРИЧА о пет крава остављених на изолованом острву Амстердам у Јужном океану прерасла је у једно од најнеобичнијих поглавља модерне биологије.
14. 05. 2026. у 14:24 >> 20:55
Коментари (0)