БЕЛОРУСКИ КГБ ТВРДИ: Ликвидирано украјинско представништво спољне обавештајне службе

КОМИТЕТ државне безбедности Белорусије ликвидирао је представништво спољне обавештајне службе Украјине која је последњих неколико година радила у земљи под дипломатским покрићем, изјавио је заменик шефа истражног одељења КГБ Константин Бичек.

БЕЛОРУСКИ КГБ ТВРДИ: Ликвидирано украјинско представништво спољне обавештајне службе

Фото: Профимедиа/Википедија

Према његовим речима, белоруски обавештајци су протеклих неколико година бележили активне обавештајне активности „са положаја украјинске амбасаде у Републици Белорусији, као и конзулата ове државе у граду Бресту“.


- Од укупног броја запослених у дипломатском представништву Украјине, од нешто више од двадесет људи, најмање половина њих били су агенти Главне обавештајне управе Министарства одбране Украјине и Спољне обавештајне службе Украјине - нагласио је он.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО:

РАКЕТНИ УДАР НА АЕРОДРОМ КРАМАТОРСК: Руси гађају положаје украјинске војске

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (0)

ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ СРЕЋНИ ЉУДИ? Морала сам да побегнем...