КИНЕСКИ АМБАСАДОР У АМЕРИЦИ: Пекинг неће слати оружје Русији
КИНЕСКИ амбасадор у Вашингтону Чин Ганг рекао је данас да Пекинг неће слати оружје и муницију Русији како би подржао њену операцију у Украјини.
Фото Танјуг/АП
Он је истакао да ће Кина учинити све да деескалира кризу, преноси Би-Би-Си.
Чин је то рекао након што је амерички председник Џо Бајден упозорио кинеског колегу Си Ђинпинга да ће се Пекинг суочити са "последицама" ако упути "материјалну подршку" Москви.
Пекинг је прошле недеље одбацио као "дезинформацију” да је спреман да Русији пошаље наоружање.
Препоручујемо
ПРВО ГА УНИШТИ А ОНДА... Зеленски: Поправка нафотовода Дружба не може се брзо завршити
26. 02. 2026. у 00:00
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)
УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.
25. 02. 2026. у 12:25
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (3)