РУСКИ сенатор Константин Косачов прокоментарисао је специјалну операцију Русије у Украјини и њен значај за светски поредак.
Повезане вести
МОСКВА НУДИ ВАШИНГТОНУ УСЛУГУ ЗА УСЛУГУ "Политико" тврди - Путин нуди обуставу дељења података са Ираном, под овим условом
МОСКВА је предложила Вашингтону „услугу за услугу“ - споразум према којем би Русија престала да дели обавештајне информације са Ираном, које укључују прецизне координате америчких војних објеката на Блиском истоку, ако САД престану да достављају Украјини обавештајне податке о руским положајима, преноси Политико.
20. 03. 2026. у 19:12
АМЕРИЧКЕ ОБАВЕШТАЈНЕ СЛУЖБЕ УПОЗОРИЛЕ: Русија спремна да настави СВО све док не постигне своје циљеве
Америчка обавештајна заједница сматра да је Русија спремна да води Специјалну војну операцију у Украјини све док не оствари своје циљеве, осим ако се не постигне договор за преговарачким столом, изјавила је директорка Националне обавештајне службе САД Тулси Габард.
19. 03. 2026. у 16:41
"ПРЕГОВОРИ НА ПАУЗИ" Песков: Европљани чине све да убеде Украјину да настави рат
ЕВРОПЉАНИ чине све што могу да убеде Украјину да настави рат са Русијом, а преговори о мировном решењу су на чекању, јер се Сједињене Америчке Државе фокусирају на друга питања, изјавио је данас портпарол Кремља Дмитриј Песков.
15. 03. 2026. у 13:03
ШОК НА ГЛАСАЊУ У УН: Америка отворено стала уз Русију и Кину против Украјине
СЈЕДИЊЕНЕ Државе придружиле су се у четвртак Русији, Кини и Нигеру у противљењу резолуцији која осуђује нападе на украјинску енергетску инфраструктуру као претњу нуклеарној безбедности, коју је усвојио одбор тела УН за нуклеарну енергију, рекле су дипломате.
06. 03. 2026. у 10:08
ЛАВРОВ ОШТРО О НОВОЈ ВЕРЗИЈИ МИРОВНОГ ПЛАНА: Ови документи о решењу за Украјину су "силовање" америчке иницијативе од 28 тачака
РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров назвао је нове верзије документа о решењу за Украјину покушајем Кијева и западних земаља да, како је навео, „силују“ амерички мировни план.
11. 02. 2026. у 11:05
Најновије из рубрике
БРИСЕЛУ ИПАК ДРАГА РУСКА НАФТА: Због кризе на Блиском истоку ЕУ одлаже закон о потпуној забрани увоза
ЕВРОПСКА комисија неће поднети законодавни предлог о трајној забрани увоза руске нафте до 15. априла како је првобитно планирано, показао је ажурирани законодавни програм ЕУ.
24. 03. 2026. у 17:29
уживоРАТ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Удари у центру Тел Авива; Командни центри у Либану сравњени са земљом
РАТ на Блиском истоку ушао је у 25. дан. Сукоб на Блиском истоку улази у нову фазу уз опречне тврдње о могућим преговорима и наставак војних удара на терену. Док Вашингтон говори о напретку у разговорима, Техеран то негира, а тензије у региону не јењавају. Израелска војска извела је ударе на Иран, најављујући могуће померање границе с Либаном до реке Литани. Корпус чувара исламске револуције (ИРГЦ) одговорио је новим ваздушним нападима на војну инфраструктуру САД и Израела.
24. 03. 2026. у 06:42 >> 17:25
ХЛАДАН ТУШ ЗА УКРАЈИНУ: Не можете у ЕУ до 2027. године
УКРАЈИНА неће моћи да се придружи Европској унији до 2027. године, изјавила је Марта Кос, европски комесар за проширење.
24. 03. 2026. у 17:20
НЕПОРАЖЕН БОРАЦ ИНДИЈАНСКОГ ПОРЕКЛА: Ко је нови секретар за унутрашњу безбедност САД - водоинсталатер мења Трампову ICE барбику
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп сменио је претходну секретарку за унутрашњу безбедност, Кристи Ноем и номиновао републиканског сенатора Марквејна Малина да је замени. Малин преузима једну од кључних институција америчке унутрашње политике, Министарство за унутрашњу безбедност, које је такође најфинансиранија савезна агенција за спровођење закона и централни стуб Трампове имиграционе политике.
24. 03. 2026. у 17:18
"ЕУ ЋЕ БИТИ НАЈТЕЖЕ ПОГОЂЕНА" Дмитријев о енергетској кризи: Молиће за руску енергију
ПРЕДСЕДНИК Руског фонда за директна улагања (РДИФ) и специјални представник председника Русије за инвестиције и економску сарадњу са иностранством Кирил Дмитријев оценио је данас да ће ЕУ највише патити од текуће енергетске кризе због ситуације на Блиском истоку.
24. 03. 2026. у 17:08
Коментари (0)