ДОЊЕЦК СЕ СУОЧАВА СА НЕСТАШИЦОМ ВОДЕ: Резервни резервоар скоро испражњен

ДОЊЕЦКУ прети потпуни прекид водоснабдевања, како је упозорио директор Доњецке производне локације комуналног предузећа „Вода Донбаса“ Генадиј Балицки.

ДОЊЕЦК СЕ СУОЧАВА СА НЕСТАШИЦОМ ВОДЕ: Резервни резервоар скоро испражњен

Фото: Printscreen

Према његовим речима, резервни резервоар, који тренутно снабдева Доњецк, постао је плитак, у њему је остало воде за око месец дана, након чега вода у граду може бити потпуно искључена, пренели су руски медији.

Наставља се блокада престонице ДПР из западног правца од стране формација кијевског режима. Оружане снаге Украјине и даље имају могућност да гађају читаво подручје градских блокова.

Данас је 16. дан специјалне операције руске војске у Украјини. Дан за нама обележио је састанак белоруског и руског председника Александра Лукашенка и Владимира Путина у Москви током ког су разматрали ситуацију у Украјини.

Јуче је одржана и седница Савета безбедности УН у Њујорку на захтев Русије поводом тврдњи Москве о "војним биолошким активностима Сједињених Држава на територији Украјине", што лидери Украјине и САД негирају.

БОНУС ВИДЕО: РУСИ УШЛИ У ХАРКОВ: Оклопна возила се пробила у центар другог највећег украјинског града

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

ЕНЛЕЗИ ОСЕЋАЈУ НАДМОЋ: Горди албион против отписане Панаме оверава лакши пут до завршнице Мундијала