У ОВОМ СЦЕНАРИЈУ СВИ ЋЕ ИЗГУБИТИ: Кинези дефинитивно против санкција на руску нафту и гас
САНКЦИЈЕ против руског извоза нафте и гаса ће резултирати економским проблемима који ће погодити све стране, оценио је данас портпарол кинеског министарства спољних послова Џао Лиђен.
Фото: Профимедиа/Илустрација
- Кина је дефинитивно против једностраних санкција које нису засноване на међународном праву. Замајац клуба за санкције неће допринети миру и безбедности. То ће само довести до озбиљних проблема за привреду и квалитет живота у одговарајућим земљама - изјавио је Џао на конференцији за новинаре, а преноси руска агенција ТАСС.
- У овом сценарију ће сви изгубити. Санкције ће само појачати раздвајање и конфронтацију - додао је дипломата.
Он наводи да су акције НАТО-а предвођеног САД довеле тензије између Русије и Украјине до "тачке лома", и позвао је САД да озбиљно схвате забринутост Кине и избегну подривање њених права или интереса у циљу решавања питања Украјине и веза са Русијом, преноси агенција Ројтерс.
Џао је изјавио и да ће кинески Црвени крст пружити Украјини пакет хуманитарне помоћи у вредности од пет милиона јуана (791.540 долара), који се састоји од дневних потрепштина.
БОНУС ГАЛЕРИЈА: Кинеске оружане снаге
БОНУС ВИДЕО: Најновији руски дрон "Орион" разнео мету у парампарчад
ШОК ИЗ БЕРЛИНА, МЕРЦ ТРАЖИ ОД ТРАМПА: Објасните свету зашто сте ухапсили Мадура
САД су у суботу у војној акцији у Каракасу отеле председника Венецуеле Николаса Мадура и његову супругу Силију Флорес, који су спроведени у Градску притворску јединицу у Њујорку, где ће им се судити по оптужници за кријумчарење наркотика. Пратимо уживо најновији развој догађаја након драматичне америчке операције у Венецуели.
05. 01. 2026. у 08:27 >> 12:45
МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Венецуеле Николас Мадуро је хеликоптером стигао на Менхетн, након чега је конвојем пребачен у Притворски центар (МДЦ) у Бруклину, озлоглашени затвор описан као „одвратан“ са „застрашујућим“ условима. Тамо су остали певач Р. Кели, Гислејн Максвел и Сем Банкман-Фрид.
04. 01. 2026. у 08:58
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (0)