"НАТО ОСЕЋА СТРАХ": Кулеба - "Њихов став не изазива поштовање"

Новости онлајн

05. 03. 2022. у 13:55

МИНИСТАР иностраних послова Украјине Дмитриј Кулеба рекао је да НАТО није онакав каквим су га Украјинци замишљали и да став алијансе о кризи у тој земљи не изазива поштовање.

НАТО ОСЕЋА СТРАХ: Кулеба - Њихов став не изазива поштовање

Фото: Принтскрин

- Желим да направим јасну разлику - постоји политички договор у НАТО-у како би савезници на билатералном нивоу помогли Украјини на сваки могући начин, али сама алијанса као организација је суштински нестала. Морамо искрено да говоримо о томе. Украјинци морају јасно и поштено да виде да НАТО у ствари није онакав каквим су га Украјинци замишљали. Ако сутра промене став – браво! У међувремену, њихов став не изазива поштовање - рекао је Дмитриј Кулеба.

Он је додао да је највеће питање какву ће цену платити Украјинци због неодлучности алијансе.

- Овде проблем није само за Украјину, већ и за сам НАТО, само што алијанса то још не разуме. Могу припадници НАТО-а и хиљаду пута да кажу да ће се очајнички борити за сваки педаљ своје земље и да ће јачати источни бок НАТО-а, али када не одобравају неке практичне одлуке, онда Русија види да су то само речи. И она разуме да НАТО осећа страх - рекао је министар.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО:

КОЛОНА НАПУШТЕНИХ УКРАЈИНСКИХ ТЕНКОВА: Руска војска оставила свој печат

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (3)

РУСИЈА У ШОКУ: Добила вести из Америке које уопште није очекивала