ШВАЈЦАРСКА УЗДРЖАНА ПОВОДОМ САНКЦИЈА РУСИЈИ: Нису их увели ни 2014. године
ШВАЈЦАРСКА влада саопштила је данас да се уздржала од тренутног увођења санкција Русији које је усвојила ЕУ и да ће о њима одлучити пошто их размотри.
Фото АП
Влада је навела и да не треба сматрати да Швајцарска жели да заобиђе санкције које је Русији увела ЕУ, преноси Ројтерс.
-Стога ће испитати санкције и онда донети одлуку, наводи се у саопштењу и додаје да влада у сталном контакту са неколико земаља ради размене података о ситуацији.
У саопштењу се додаје и да Швајцарска може да усвоји мере за спроводење санкција које су усвојиле Уједињене нације, ОЕБС или главни трговински партнери Швајцарске како би се обезбедила усклађеност са међународним правом, посебно у делу који се односи на поштовање људских права.
Влада Швајцарске је осудила руско признавање независности ДНР и ЛНР оцењујући да су тим чином "прекршени и међународно право и суверенитет Украјине".
Швајцарска, као неутрална држава, 2014. године није усвојила санкције које је Европска унија увела Русији због анексије Крима, већ је применила сопствене прописе осмишљене да се онемогући да се њен финансијски систем користи за заобилажење мера које спроводи ЕУ.
БОНУС ВИДЕО - КРИЗА КОЈА БРИНЕ ЦЕО СВЕТ: Да ли ће нарасле тензије око Украјине експлодирати у рат?
Препоручујемо
СИТУАЦИЈА У УКРАЈИНИ: Чека се хитна седница Савета безбедности УН, уведено ванредно стање у Украјини (ФОТО/ВИДЕО)
23. 02. 2022. у 07:11 >> 22:50
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)