БОРИС ЏОНСОН: Британија укида самоизолацију позитивних на ковид
ВЕЛИКА Британија ће од 24. фебруара укинути обавезу самоизолације након позитивног теста на ковид-19, изјавио је данас британски премијер Борис Џонсон.
Фото: Танјуг/АП
- Уклонићемо сва преостала домаћа ограничења у закону. Од овог четвртка 24. фебруара укидамо законску обавезу самоизолације након позитивног теста - рекао је Џонсон у парламенту, пренео је Ројтерс.
Он је додао да ће до 1. априла и даље људе који су позитивни на тест на ковид-19 саветовати да остану код куће, али да ће након тога, охрабрити људе са симптомима корона вируса да преузму личну одговорност.
Џонсон је рекао и да од 1. априла неће бити бесплатног тестирања на ковид-19, али да ће и даље бити бесплатно за најугроженије и да ће моћи да га плате они којима тестови буду потребни.
Британски премијер пожелео је британској краљици Елизабети II потпун и брз опоравак од ковид-19.
- Знам да ће ми се цео Доњи дом (парламента) придружити у слању најбољих жеља Њеном величанству краљици за потпуни и брзи опоравак - рекао је он у парламенту и додао: "То је подсетник да овај вирус није нестао."
БОНУС ВИДЕО:
АНГЕЛИ МЕРКЕЛ ЗАЗВОНИО ТЕЛЕФОН НА САСТАНКУ СА ПУТИНОМ: Његова реакција ће вас одушевити
Препоручујемо
ПЛЕМИЋКЕ КРВИ, МАЈКА СЕДМОРО ДЕЦЕ: Она је најмоћнија жена на свету - званично! Форбс објавио листу за 2025.
11. 12. 2025. у 10:40 >> 14:19
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
КРАХ - ИБРАХИМОВИЋ ОСТАЈЕ БЕЗ НОВЦА: Уложио милионе у нови бизнис - све пропало
ЗЛАТАН Ибрахимовић је започео бизнис који не иде онако како је планирано.
11. 12. 2025. у 11:24
Коментари (0)