РУСИЈА ЦЕНИ "УМЕРЕНИ СТАВ" ОКО УКРАЈИНЕ: Путин изразио спремност да повећа испоруке гаса Италији

Танјуг

17. 02. 2022. у 14:09

РУСКИ амбасадор у Италији Сергеј Разов рекао је данас да је председник Владимир Путин изразио спремност да Русија повећа испоруке гаса Италији уколико за тим буде било потребе.

РУСИЈА ЦЕНИ УМЕРЕНИ СТАВ ОКО УКРАЈИНЕ: Путин изразио спремност да повећа испоруке гаса Италији

Фото: Photo ITAR-TASS /Lev Fedoseyev

Разов је, говорећи на руско-италијанском пословном форуму у Милану, пренео и да је Путин позвао италијанског премијера Марија Драгија да посети Москву, наводи Ројтерс.

Амбасадор је додао и да Русија цени, како је рекао, "умерени став" Италије у вези са кризом око Украјине.

Истовремено, италијански министар спољних послова Луиђи Ди Мајо, током посете Москви, рекао је да Италија прихвата позив Путина.

- Координирамо датуме за састанак што је пре могуће - рекао је Ди Мајо новинарима.

Што се тиче гаса, Разов је рекао да Русија поштује своје уговорне обавезе и спремна је да обезбеди додатне количине ако буду потребне.

Италија набавља око 40 одсто свог гаса из Русије.

БОНУС ВИДЕО:

РУСКИ ХЕЛИКОПТЕРИ „КАМОВ-32“ СТИЖУ У СРБИЈУ: Најбоља машина за гашење пожара

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим (ВИДЕО)

СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)

ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.

17. 02. 2026. у 20:01

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

Коментари (0)

ЛИЛ У ПРОБЛЕМУ, ЗВЕЗДА У НАЛЕТУ: Почиње двобој за осмину финала Лиге Европе!