ШОЛЦ И БАЈДЕН САГЛАСНИ: Ситауција у Украјини и даље озбиљна
НЕМАЧКИ канцелар Олаф Шолц и амерички председник Џозеф Бајден сагласни су у оцени да је ситуација у Украјини „изузетно озбиљна”, јер још увек постоји ризик од руске војне агресије, изјавио је данас портпарол немачке владе Штефен Хебештрајт.
Фото Танјуг/АП
Два лидера су нагласила да је потребан „максимални опрез“ , јер засада нема знакова значајног повлачења руских трупа, навео је Хебештрајт у изјави након Шолцовог телефонског разговора са Бајденом који је уследио после путовања немачког канцелара у Кијев и Москву, преноси Ројтерс.
Истовремено, они су поздравили изјаву руског председника Владимира Путина да треба наставити са дипломатским напорима, рекао је портпарол.
Шолц и Бајден такође су се сложили да је важно да се крене ка имплементацији мировних споразума из Минска о којима су преговарале Русија, Украјина, Француска и Немачка 2015. и да се напредује кроз даље разговоре у Нормандијском формату, наводи Ројтерс.
БОНУС ВИДЕО - КРИЗА КОЈА БРИНЕ ЦЕО СВЕТ: Да ли ће нарасле тензије око Украјине експлодирати у рат?
Препоручујемо
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
Шта је заправо реaктор Димона, најстроже чувани израелски објекат - где свега има, а Израелци све строго крију? (ФОТО)
У балистичком ракетном нападу на Димону, град на југу Израела, повређено је 47 људи, који су запослени у болници. Већина повреда је узрокована шрапнелима, према израелској служби за хитне случајеве Маген Давид Адом. Димона се налази око 13 километара од нуклеарног истраживачког центра Негев.
21. 03. 2026. у 21:44 >> 22:08
Коментари (0)