ОРБАНОВЕ МЕРЕ ПРОТИВ ИНФЛАЦИЈЕ: Још три месеца замрзнуте цене горива, камате исте до јула
МАЂАРСКА ће продужити ограничење цене горива за још три месеца, изјавио је данас мађарски премијер Виктор Орбан, што је најновија мера против инфлације коју је објавила његова влада.
Фото: John Thys, Pool Photo via AP/Јутјуб/M F P
-Ограничење цене је функционисало, па га продужавамо за још три месеца, рекао је Орбан, пренео је Ројтерс.
То значи да ће ограничење малопродајне цене горива на 480 форинти (1,53 долара) по литру, које је требало да истекне следеће недеље, остати на снази до 15. маја.
Суочена са порастом цена, која би инфлацију могла да подигне на највиши ниво од 2008. године, Орбанова влада је у фебруару ограничила цене основних намирница, продужавајући већ постојећа ограничења цена енергије, горива и хипотекарних зајмова.
Упркос контроли цена, мађарске потрошачке цене су у јануару порасле најбржим темпом у скоро 15 година, као и базна инфлација, што је навело аналитичаре да сигнализирају потребу за додатним повећањем каматних стопа.
Орбан је ограничио и камате на хипотекарне кредите до краја јуна, како би заштитио зајмопримаоце од повећања трошкова отплате, након што је инфлација подстакла централну банку да повећа каматне стопе више него што се раније очекивало.
БОНУС ВИДЕО: ДАН КАДА ЈЕ КОНАЧНО ЗАТВОРЕН ЧЕРНОБИЉ - Последице нуклеарне катастрофе трајаће 24.000 година
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ЈЕСТЕ, ШЕСТ ГОДИНА СМО ГЛУМИЛИ ПАР" Рада о вези са Миланом, ставила тачку на спекулаије: "Поповић нас је натерао..."
"МЕНЕ је то тада сметало, нисам се сналазила..."
07. 07. 2026. у 09:36
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)