БАЈДЕН ПОНОВО ДИЖЕ ПАНИКУ Амерички председник поручио грађанима САД: Одмах напустите Украјину, нећемо слати војску да вас спасе

Танјуг

11. 02. 2022. у 07:42

АМЕРИЧКИ председник Џозеф Бајден позвао је америчке држављане да одмах напусте Украјину и поручио да неће слати војнике да спасу Американце који буду бежали из земље, уколико је Русија нападне.

БАЈДЕН ПОНОВО ДИЖЕ ПАНИКУ Амерички председник поручио грађанима САД: Одмах напустите Украјину, нећемо слати војску да вас спасе

Фото: AP Photo/Evan Vucci

Бајден је за Ен-Би-Си њуз рекао да би ствари брзо могле да измакну контроли, преноси Ројтерс.

Амерички Стејт департмент претходно је позвао Американце у Украјини да одмах напусте ту земљу због, како тврде, "повећане претње од војне акције Русије".

- Не путујте у Украјину због појачаних претњи од руске војне акције и ковида-19, наводи се у саветодавним смерницама Стејт департмента.

Наводи се и да би Американци који се налазе у Украјини требало одмах да напусте земљу комерцијалним путем или у сопственој режији, преноси Ројтерс.

Русија је у више наврата негирала да планира да нападне Украјини, али због гомилања више од 100.000 војника у близини украјинске границе поједине западне земље, укључујући САД, тврде да би могла да нападне Украјину у било ком тренутку.

 

БОНУС ВИДЕО: 

ТВИТЕРАШИ СЕ СМЕЈУ АМЕРИКАНЦИМА: Ови момци су победили против снага НАТО

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

ЕЛЕМИНИШИ ИХ СВЕ! ЗЕЛЕНСКИ ТЕ ЧУВА Хаос на суђењу Јермаку - необично име и порука: Или они или ти!