ПОГЛЕДАЈТЕ - СНЕГ, ТЕНКОВИ, АРТИЉЕРИЈА: Први кадрови руско-белоруских заједничких вежби (ВИДЕО)
РУСКЕ и белоруске војне јединице извеле су прве заједничке маневре на неколико полигона у оквиру провере снага за реаговање Савезне државе, саопштило је Министарство одбране Русије.
Фото јутјуб твзвезда.ру
Током вежби изведени су различити начини вођења борбених дејстава, укључујући и припрему за одбрану и борбу против незаконитих формација, прецизирао је војни ресор.
Према подацима Министарства, у маневрима су учествовале моторизоване јединице, тенкови, борбена возила пешадије, артиљеријске јединице и јединице противтенковских ракетних система.
Фото Танјуг/АП
Прве јединице Оружаних снага Русије су, према саопштењу руског Министарства одбране, стигле у Белорусију 19. јануара са техником и наоружањем ради учешћа на заједничким војним вежбама „Савезничка одлучност 2022“.
Провера снага Савезне државе одвија се у две етапе. У првој етапи (до 9. фебруара) биће прераспоређене и створене групе трупа на територији Белорусије. У другој етапи (од 10. до 20. фебруара) одржаће се заједничке вежбе „Савезничка одлучност 2022“, у оквиру којих ће бити одрађено сузбијање и одбијање спољне агресије, као и супротстављање тероризму и заштити интереса Савезне државе.
Раније је белоруски председник Александар Лукашенко изјавио да ће заједничке руско-белоруске војне вежбе бити одржане у фебруару.
rs.sputniknews.com
БОНУС ВИДЕО- КРИЗА КОЈА БРИНЕ ЦЕО СВЕТ: Да ли ће нарасле тензије око Украјине експлодирати у рат?
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)