СТУДИЈА О КИНЕСКИМ ВАКЦИНАМА: Синовак и Синофарм ефикасне против делта соја
ДВЕ најраспрострањеније кинеске вакцине против ковида 19, које су развили Синовак и Синофарм, показале су се ефикасним против делта варијанте корона вируса, наводи се у данас објављеној студији у Кини.
Фото: З. Јовановић
Ове две вакцине су биле 52 одсто ефикасне против делта инфекције и 60 процената ефикасне за симптоматску болест, написали су истраживачи, пренео је Ројтерс.
У студији није прикупљено довољно података да би се утврдила ефикасност за две вакцине одвојено или по старосним групама, рекли су истраживачи из локалне управе за контролу болести и два кинеска универзитета у раду објављеном у "Аналима интерне медицине".
Подаци су засновани на анализи више од 100 инфекција и више од 10.000 њихових блиских контаката током избијања делта вируса у јужној кинеској провинцији Гуангдонг у мају и јуну прошле године.
Вакцине су биле 78 одсто ефикасне код упале плућа и 100 одсто код тешког или критичног ковида 19.
БОНУС ВИДЕО - "НОВОСТИ" У ЦРВЕНОЈ КОВИД ЗОНИ У БАТАЈНИЦИ: Невакцинисани су у смртној опасности, оболели пристижу
Препоручујемо
СЗО БИ МОГАО ДА РЕГИСТРУЈЕ СПУТЊИК В: На чекању још 15 вакцина против короне
27. 01. 2022. у 19:27
ДИРЕКТОР ФАЈЗЕРА: Годишња вакцина би била пожељнија, него чешће бустер дозе
22. 01. 2022. у 22:50
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)