ЕВРОПСКИ МИНИСТРИ ПРОЦЕНИЛИ: Нема потребе за евакуацијом званичника из Украјине

Новости онлајн

24. 01. 2022. у 19:27

МИНИСТРИ спољних послова Европске уније сложили су се да нема потребе за било каквим мерама за евакуацију запослених из Украјине, изјавио је шеф европске дипломатије Жозеп Борељ после састанка у Бриселу.

ЕВРОПСКИ МИНИСТРИ ПРОЦЕНИЛИ: Нема потребе за евакуацијом званичника из Украјине

Фото АП

- Министри спољних послова су се сложили да не постоји чак ни минимална потреба за било каквим мерама за евакуацију запослених из Украјине - рекао је он.

Борељ је додао да је амерички државни секретар Ентони Блинкен обавестио министре спољних послова ЕУ да се такође не ради о евакуацији из Украјине, већ о „могућности својевољног одласка“ за запослене који се не налазе на кључним позицијама.

Раније је Стејт департмент дозволио америчким дипломатама да добровољно напусте Украјину због заоштравања ситуације између САД, НАТО-а и Украјине, са једне стране, и Русије са друге стране. За њима су уследиле Велика Британија и Аустралија.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: 

РУСКИ ХЕЛИКОПТЕРИ „КАМОВ-32“ СТИЖУ У СРБИЈУ: Најбоља машина за гашење пожара

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од 45 и плаћаћемо је још

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још

ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.

13. 12. 2025. у 15:33

Коментари (0)

ЦЕЦА МЕ ЗВАЛА ДА ЖИВИМ КОД ЊЕ: Слађа Алегро завршила на улици, кућа страдала у поплави