ГЛАСАЊЕ 27. ФЕБРУАРА: Лукашенко сазвао референдум о изменама устава

ИЗВРШНОМ уредбом председник Белорусије Александар Лукашенко одредио је 27. фебруар за референдум на којем би Белоруси требало да се изјасне о допунама устава које би му омогућиле да ојача своја овлашћења.

ГЛАСАЊЕ 27. ФЕБРУАРА: Лукашенко сазвао референдум о изменама устава

Фото: ЕПА

Амандмани, које је представио у децембру требало би да ојачају овлашћења 67-годишњег председника који од 1994. влада Белорусијом, пренеле су агенције.

Међу предложеним променама је и доживотни имунитет од судског прогона за бивше председнике, као и ограничење председницких мандата на максимално два, али тек за будуће председнике.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ХРВАТСКА СЕ ОПАСНО НАОРУЖАВА: Стиже француско оружје, Загреб модернизује и немачке хаубице

ХРВАТСКА СЕ ОПАСНО НАОРУЖАВА: Стиже француско оружје, Загреб модернизује и немачке хаубице

ХРВАТСКА ће, осим набавке 18 нових самоходних хаубица "цезар" од Француске, модернизовати и 14 постојећих немачких "панцир" хаубица које је купила 2014. године, произлази из заједничке изјаве о појачаној сарадњи немачке и хрватске владе.

09. 06. 2026. у 12:21

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

СРАМ ВАС БИЛО! Фудбалери Швајцарске Џака и Родригез провоцирали - показивали албанског орла пред Мундијал