РАЗГОВОР О УКРАЈИНИ: Борељ, Столтенберг, Блинкен и Рау причали о руским снагама на украјинској граници
ШЕФ дипломатије ЕУ Жозеп Борељ телефоном је разговарао са генералним секретаром НАТО-а Јенсом Столтенбергом, државним секретаром САД Ентонијем Блинкеном и министром спољних послова Пољске Збигњевом Рауом који председава ОЕБС-ом, о ситуацији око Украјине и предлозима Москве, саопштено је из Службе за спољне послове и безбедност ЕУ.
Фото АП
- Разговарало се о распоређивању руских снага дуж границе са Украјином, као и текућим билатералним и међународним дипломатским напорима у вези са покушајима Москве да се редефинишу безбедносни аранжмани у Европи - наводи се у саопштењу.
У саопштењу се наглашава да је поново потврђена потреба да се одрже основни принципи "постојеће архитектуре европске безбедности у оквирима ОЕБС-а", преноси ТАСС.
Додаје се да су телефонски разговори одржани након консултација са свим партнерима и уочи наредне рунде преговора између САД и Русије.
Представник Кремља Дмитриј Песков је у више прилика поновио да су оптужбе да Русија припрема инвазију на Украјину "празне и неосноване", подсећа ТАСС.
БОНУС ВИДЕО:
ПИНК ПАНТЕРИ УХАПШЕНИ У АТИНИ: Пала и два Србина због пљачке продавнице скупоцене одеће
Препоручујемо
СТОЛТЕНБЕРГ: Предложио сам да се што пре наставе преговори о безбедности са Русијом
18. 01. 2022. у 16:01
ШЕФ НАТО: Приступање Шведске и Финске ишло би брзо, спремни за раговор са Русијом
13. 01. 2022. у 20:39
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом
ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.
24. 02. 2026. у 13:45
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)