ОПТИМИЗАМ ИНСТИТУТА ПАСТЕР: Француске болнице ће избећи катастрофу
КАТАСТРОФАЛНИ сценарио се удаљава од француских болница, проценили су у петак стручњаци чувеног Института Пастер који су израчунали могући утицај актуелног таласа соја омикрон. Истиче се да ће пристак на болнице бити велики, али издржљив.
Фото архива
Ситуација је процењена као тешка, али под контролом. Из Пастера су поручили да се ствари крећу ка компликованом сценарју, али да он није најтежи који је могао да се догоди.
У земљи са преко 300.000 заражених дневно, постојала је бојазан како ће се све то одразити на здравствени систем, имајући у виду недовољно истражену "ћуд" омикорна. Сада су ствари, ипак, јасније. Потврдило се да је нова варијанта мање опасна од претходне и да изазива мање потребе за хоспитализацијом, а ситуацију побољашава и велика вакцинисаност становиштва.
Специјалисти из Пастера су тако израчунали да ће пик у болницама у Француској уследити крајем јануара и да ће износити између 2.500 и 5.000 дневних хоспитализација. У најпесимистичкијем сценарију, то би било више него у првом таласу, али је олакшавајућа околност то што болесници остају много краће у болници и мање им је потребан одлазак на интезивну негу.
Исто тако, максимум болесника на реанимацији се процењује на 6.000, што је мање него у првом таласу.
БОНУС ВИДЕО: Како је породиљама оболелим од корона вируса?
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTO
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ФАРМЕР ОСТАВИО 5 КРАВА НА ПУСТОМ ОСТРВУ: 130 година касније научници нису могли да верују шта виде
ПРИЧА о пет крава остављених на изолованом острву Амстердам у Јужном океану прерасла је у једно од најнеобичнијих поглавља модерне биологије.
14. 05. 2026. у 14:24 >> 20:55
Коментари (0)