АДМИНИСТРАТИВНЕ ЗГРАДЕ "ОЧИШЋЕНЕ ОД ИЗГРЕДНИКА": Ванредно стање у Казахстану
СВЕ административне зграде у Казахстану су "очишћене од изгредника", јавила је данас телевизија Хабар-24, позивајући се на сајт Министарства унутрашњих послова.
Фото: AP Photo/Vladimir Tretyakov
Обезбеђење зграда је појачано, наводи се у извештају, пренео је ТАС С.
- Истовремено, више од 70 екстремиста који су напали административне зграде и више од 30 пљачкаша приведено је у Алматију - пренела је телевизија Хабар-24, позивајући се на градску полицију.
Протести у Казахстану најпре су избили 2. јануара у региону Мангистау због скока цена горива, да би се касније проширили на више градова, укључујући Алмати и прерасли су у масовне нереде и пљачке.
До сада је пријављено више од 1.000 повређених, међу којима има и смртних случајева. У Казахстану је проглашено ванредно стање.
БОНУС ВИДЕО:
НЕРЕДИ У НЕМАЧКОЈ: Сукоб полиције и припадника "Антифе"
Препоручујемо
РУСИ СТИГЛИ У КАЗАХСТАН: Девет авиона Ил-76 слетело на аеродром Алма Ате (ВИДЕО)
07. 01. 2022. у 13:38
АБЉАЗОВ СТРАХУЈЕ ОД ПУТИНА: Бивши казахстански министар себе види као вођу опозиције
07. 01. 2022. у 13:23
СТАНИСЛАВ ЗАС: ОДКБ жели да помогне Казахстану, све остале инсинуације су глупост
07. 01. 2022. у 00:26
НАЈБОЉИ МЕЂУ НАЈБОЉИМА: Кога су Руси послали у мировну мисију у Казахстан
06. 01. 2022. у 21:17
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ХОРОР У ХРВАТСКОЈ: Сви се хватали за главу, Американац једва остао жив (ФОТО/ВИДЕО)
СТРАШНЕ сцене виђене су у комшилуку на кошаркашкој утакмици.
13. 03. 2026. у 19:25 >> 19:26
Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)
ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.
14. 03. 2026. у 11:54
Коментари (1)