ПУТИН СИГУРАН: Руски ПВО је најпоузданији и најтраженији на свету
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин изјавио је на састанку са главним конструктором војног концерна „Алмаз Антеј“ Павлом Созиновом да је руска противваздушна одбрана најпоузданија и најтраженија на светском тржишту.
Фото: Министарство одбране РФ
- 'Алмаз Антеју' није потребна додатна реклама. Сви у свету су добро упознати са производима компаније. Системи ПВО су најпоузданије и вероватно најтраженије оружје на светком тржишту. То је опште призната чињеница - истакао је руски лидер.
Он је напоменуо да би желео да разговара о питањима цивилне производње.
- Међутим, желео бих да почнем од нечег сасвим другог – од цивилног дела, цивилних производа које сте успоставили и чији промет планирате да повећате, имајући на уму да је компанија већ 20 година не само активно ојачала све могућности у тој сфери, којим се бавите, већ их је и вишеструко повећала - обратио се председник Созинову.
Истовремено, главни конструктор је на састанку истакао да ће „Алмаз Антеј“ бити први у Русији који ће направити систем аутоматизованог пројектовања.
- Тако нешто раније нисмо имали, а сада се већ појављује – у питању су системи аутоматизованог пројектовања, на пример, радиолокатора. У блиској будућности ћемо направити такав систем за ракете - додао је, напомињући да сличне софтверске производе имају само компаније „Рајтеон“ и „Локид Мартин“.
Концерн „Алмаз-Антеј“ је једно од највећих интегрисаних удружења руског одбрамбено-индустријског комплекса које обухвата више од 130 предузећа. Производи концерна се испоручују у више од 50 земаља широм света.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО:
РУСИ НА ТВИТЕРУ ПОСТАВИЛИ ВИДЕО ИЗ СРБИЈЕ: "Чувар реда" у Краљеву
БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)
ВОЈНО-политичка ситуација између Русије и европских држава улази у фазу опасне ескалације. Москва је изненада донела одлуку да постојећу 336. гардијску бригаду морнаричке пешадије, стационирану у Калињинградској области, реорганизује и подигне на ниво дивизије.
30. 12. 2025. у 20:45
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
УМРО НАЈТЕЖИ ЧОВЕК НА СВЕТУ: Са 600 килограма ушао у историју - борио се да смрша, али болест је пресудила
ДРЖАО је Гинисов рекорд за најтежег човека на планети...
30. 12. 2025. у 18:15
Коментари (0)