ГУБИТАК ШЕСТ МИЛИЈАРДИ ЕВРА: Омикрон оставља тешке последице на привреду Немачке
ПООШТРАВАЊЕ епидемиолошких мера у циљу борбе против ширења омикрон соја корона вируса оставиће тешке последице по привреду, пре свега по угоститељство и трговину.
Фото Танјуг/АП
Институт немачке привреде (IW) процењује да ће мере "коштати" такозвану стационарну трговину око шест милијарди евра месечно изгубљеног обрта. Наиме, грађани ће већим делом прећи на онлајн трговину. И у угоститељству се процењују велики губици.
- Ако гастрономија буде погођена као почетком ове године, губитак обрта могао би износити више од 10 милијарди евра у поређењу са "нормалном годином" - упозорава IW.
Корона вирус тешко је погодио немачку привреду, наглашавају из Института, који је прорачунао да је изгубљено око 335 милијарди евра БДП-а, од чега 190 милијарди прошле године и 145 милијарди евра ове године.
И без омикрон соја експерти су рачунали да ће привреда претрпети у првом кварталу идуће године губитке у висини од 35 милијарди евра.
Нови талас и ограничења повећавају губитак за даљих пет до 15 милијарди евра.
У првом кварталу штета коју је направио омикрон могла би достићи до 50 милијарди евра.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
САРАЈЕВСКИ МЕДИЈИ БРУЈЕ - ВУЧИЋ НАС ЈЕ СПАСИО У ЗАДЊИ ЧАС: Омогућио нам да гледамо Светско првенство, док Конаковић "бљује ватру"
САРАЈЕВСКИ Дневни аваз објавио је текст у којем су признали да је председник Србије Александар Вучић, преко сагласности за подршку Телекома Србија, практично омогућио да грађани Босне и Херцеговине гледају утакмицу своје репрезентације против Канаде на Светском првенству.
12. 06. 2026. у 17:33
ШЕФ НЕМАЧКЕ ВОЈСКЕ ИЗДАО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Ево када ће нас Русија напасти, морамо бити спремни за борбу
НЕМАЧКА мора да се припреми за руски напад до 2029. године, или чак и раније, изјавио је шеф немачке војске за Политико.
11. 06. 2026. у 16:23
МАЦА НАПУСТИО ПОРОДИЧНИ ДОМ: "Не могу више! Рекао сам да је волим и изашао из стана"
ДРАГАН Маринковић Маца је недавно говорио о тешким животним тренуцима током рата у Сарајеву када је требало да напусти породични дом.
12. 06. 2026. у 13:09
Коментари (1)