РЕКОРД ХОСПИТАЛИЗОВАНИХ ОД АПРИЛА 2020: У држави Њујорк у САД раст оболелих од ковида 19 у болницама
САД бележе рекордан ниво нових случајева оболелих усред омикрон таласа вируса корона. Седмодневни просек нових случајева ковида-19 у Сједињеним Државама је достигао рекорд од 267.000, наводи "Њујорк тајмс". Хоспитализације оболилеих од ковида-19 у држави Њујорк повећала се за 647 случаја, што је највећи једнодневни пораст од априла 2020. године.
Фото Shutterstock
Званичник Светске здравствене организације упозорио је да би омикрон варијанта коронавируса могла да преплави здравствене системе, иако прелиминарне студије сугеришу да изазива блаже случајеве ковид-19 од других сојева.
У међувремену, неки амерички научници критиковали су нове смернице Центра за контролу и превенцију болести које кажу људи који су позитивни на ковид-19 могу изаћи из изолације после пет дана без поновног тестирања, ако су у том тренутку асимптоматски и наставе да носе маску пет дана.
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)