ПРВИ ПУТ ВИШЕ ОД 100.000 НОВОЗАРАЖЕНИХ: Корона хара Великом Британијом

Танјуг

22. 12. 2021. у 18:17

У ВЕЛИКОЈ Британији је у последња 24 сата број нових случајева корона вируса први пут од почетка пандемије прешао 100.000.

ПРВИ ПУТ ВИШЕ ОД 100.000 НОВОЗАРАЖЕНИХ: Корона хара Великом Британијом

Фото: АП

У протеклом дану у тој земљи су регистворана 106.122 нова случаја, јавља ББЦ.

Према подацима британске Владе, од последњег пресека преминуло је 140 особа.

Британски премијер Борис Џонсон рекао је у уторак да неће увести нова ограничења због ковида 19 у Енглеској пре Божића, али да је ситуација изузетно тешка и да је могуће да ће Влада морати да реагује након тога.

Британија је пријавила рекордне бројеве нових инфекција ковида 19 током протекле недеље, како се високо преносиви омикрон сој шири, а број хоспитализација такође је порастао, наводи Ројтерс.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте како изгледа болесничка соба у ковид болници у Батајници

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.

06. 03. 2026. у 09:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

Коментари (0)

ЗДРАВА ХРАНА СВАКОГ ДАНА: МАXИ платформа посвећена здравој исхрани