У НАЛЕТУ ТАЈФУНА ПОГИНУЛО 100 ЉУДИ: Разорна олуја на Филипинима, траје потрага за несталима (ВИДЕО)
НАЈМАЊЕ 49 особа погинуло је у централној филипинској провинцији Бохол, након што је снажан тајфун Раи погодио ту острвску државу, саопштио је гувернер локалне провинције Артур Јап, па се процењује да је број мртвих близу 100.
Фото: Philippine Coast Guard via AP
Гувернер је додао да се 10 особа воде као нестале, док је 13 људи повређено, извештава АП.
Према Државној агенцији за природне катастрофе, званичан број мртвих и даље око 30, али још нису укључени ажурирани подаци из Бохола.
Више од 18.000 припадника војске, полиције, обалске страже и ватрогасаца придружиће се напорима потраге и спасавања у најтеже погођеним регионима, рекао је портпарол Државне агенције за природне катастрофе, Марк Тимбал.
Научници већ дуго упозоравају да тајфуни постају све снажнији због глобалног загревања и климатских промена.
БОНУС ВИДЕО: ХАИТИ НА КОЛЕНИМА - У земљотресу погинуло 2.100 људи, десетине хиљада породица без кућа
Препоручујемо
БАЦАЛИ СУ ИХ СА ДРВЕЋА И ОБЈЕКАТА: Мајмуни у Индији из освете убили 250 паса (ФОТО)
18. 12. 2021. у 23:56
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ХОРОР У ХРВАТСКОЈ: Сви се хватали за главу, Американац једва остао жив (ФОТО/ВИДЕО)
СТРАШНЕ сцене виђене су у комшилуку на кошаркашкој утакмици.
13. 03. 2026. у 19:25 >> 19:26
Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)
ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.
14. 03. 2026. у 11:54
Коментари (0)