БРОЈЕВИ САМО РАСТУ: У Аустралији трећи дан за редом рекордни број новозаражених
АУСТРАЛИЈА је и данас, трећи дан за редом, пријавила рекордно висок број нових случајева ковида-19, са порастом броја новозаражених у две најнасељеније државе.
Фото: АП
Међутим, премијер Скот Морисон наставио је да умањује епидемиолошке ризике, а ублажене мере и даље остају на снази, преноси Ројтерс.
Држава Нови Јужни Велс пријавила је данас 2.482 нова слувчаја, држава Викторија 1.504, а држава Квинсленд 31 новоинфицираног, што је све заједно надмашило јучерашњи ајустралијски рекорд од 3.820 случајева.
Морисон је данас поновио да би фокус требало да буде на хоспитализацијама и пацијентима на интензивној нези и на респираторима, а не на стварним бројевима случајева.
БОНУС ВИДЕО:
НИКАДА НИЈЕ БИЛО ТЕЖЕ: Репортери "Новости" у црвеној зони ковид болнице у Батајници
Препоручујемо
ОМИКРОН ХАРА ФРАНЦУСКОМ: Од седам до десет одсто новозаражених новим сојем
18. 12. 2021. у 10:10
ПОЛИЦИЈА ЋЕ ДЕЛОВАТИ ОШТРО: У Аустрији се очекује даља радикализација протеста
17. 12. 2021. у 10:38
КОРОНА ХАРА ВЕЛИКОМ БРИТАНИЈОМ: Други дан заредом рекордан број заражених
16. 12. 2021. у 19:05
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (1)