КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА БИВШЕГ ТРАМПОВОГ САВЕТНИКА: Није сведочио о нападу на Капитол

Новости онлине

15. 12. 2021. у 07:22

ПРЕДСТАВНИЧКИ дом америчког Конгреса, у којем већину имају демократе, изгласао је да се министарству правде САД препоручи да покрене кривичну пријаву против Марка Медоуза, бившег шефа кабинета председника Доналда Трампа због тога што се није одазвао да пред истражним одбором доњег дома Конгреса сведочи о нападу на Капитол хил 6. јануара.

КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА БИВШЕГ ТРАМПОВОГ САВЕТНИКА: Није сведочио о нападу на Капитол

Фото: ЕПА

Резултат синоћњег гласања био је 222 за према 208 против, јер су двојица републиканаца, конгресмени Лиз Чејни из Вајоминга и Адам Кинзингер из Илиноиса, који су чланови истражног одбора, гласали са демократама за покретање кривичне пријаве против Медоуза, пренео је Си-Ен-Ен.

У понедељак је истражни одбор Представничког дома једногласно донео одлуку да Медоуз није испунио своју законску обавезу према Конгресу и сада је на министарству правде да одлучи да ли ће покренути кривичну пријаву против некадашњег шефа кабинета бившег председника Доналда Трампа.

Замољен да у интервјуу за Фокс Њуз канал прокоментарише јучерашњу одлуку конгресног одбора, Медоуз је изразио разочарање и додао да није изненађен.

- Овде се ради о Доналду Трампу и о томе да се још једном крене на њега -  оценио је Медоуз.

Бивши шеф кабинета председника Доналда Трампа Марк Медоуз, који је и сам био конгресмен у Представничком дому више од седам година, све док се није придружио Трамповој администрацији 2020. године, поднео је тужбу и против истражног одбора, и против председавајуће Представничког дома Ненси Пелоси.

(Телеграф)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.

22. 02. 2026. у 18:50

Коментари (0)

ВЕЧИТИ ДЕРБИ ОВАКВУ ПРОВОКАЦИЈУ НЕ ПАМТИ! Делије развиле трансапрент на ЈУГУ! Гробари остали у шоку! (ВИДЕО)