НОВА ОДЛУКА ЈУЖНЕ КОРЕЈЕ: Бустер доза већ после три месеца

10. 12. 2021. у 09:44

ЈУЖНА КОРЕЈА ће скратити интервал за примање бустер дозе вакцине против корона вируса за све одрасле особе на три месеца, саопштили су данас званичници.

НОВА ОДЛУКА ЈУЖНЕ КОРЕЈЕ: Бустер доза већ после три месеца

Фото: Г. Шљивић

До сада је требало да прође четири до пет месеци за добијање бустер дозе, преноси агенција Ројтерс.


- Влада је одлучила да скрати тај јаз, тако да сви одрасли могу да добију додатну дозу три месеца након почетне вакцинације - изјавио је јужнокорејски премијер Ким Бо Кјум, а преноси агенција Ројтерс.

- Наш капацитет за медицинско реаговање се брзо исцрпљује, јер је трећи дан заредом откривено више од 7.000 нових случајева - изјавио је премијер.

Овакав потез је уследио три недеље након што је јужнокорејска влада скратила временски интервал за добијање бустера за људе старије од 60 година и примарне групе на четири са шест месеци, док је интервал за све остале одрасле особе био пет месеци.

Та земља је до сада у потпуности вакцинисала скоро 94 одсто одраслих, а више од 31 одсто од око 17 милиона који испуњавају услове за бустер дозу је примило допунску вакцину.
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП ЖЕСТОКО ПРЕТИО ИРАНУ, ПОМЕНУО И СРБИЈУ: Амерички председник оборио рекорд, говорио скоро два сата пред Конгресом

ТРАМП ЖЕСТОКО ПРЕТИО ИРАНУ, ПОМЕНУО И СРБИЈУ: Амерички председник оборио рекорд, говорио скоро два сата пред Конгресом

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп поставио је рекорд у најдужем говору о стању нације, који је трајао један сат и 50 минута, надмашивши рекорд који је Бил Клинтон поставио током свог последњег обраћања 2000. године.

25. 02. 2026. у 07:31

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

ХОЋУ ДА ПОСТАНЕМ СРБИН 100%! Ђанфилипо Матераци обукао дрес Србије и поручио: Ех, да ме прабаба сада види!