РУСИЈА: НАТО не признаје црвене линије
НАТО демонстрира превише агресивну позицију и не признаје црвене линије, Русији се то не свиђа, саопштио је портпарол Кремља Дмитриј Песков у интервјуу РТ.
Фото: АП Пхото/Павел Головкин
- Видимо да НАТО демонстрира превише агресиван став. Видимо реторику Столтенберга, реторику различитих представника САД - рекао је Песков.
- Они, као прво, говоре да не признају никакве црвене линије, под два, да ће НАТО радити све што жели. На било којој територији - три. Све то како би се обуздала Русија – четири. То нам се не допада. Ми радимо све да обезбедимо своје сопствене интересе - додао је Песков.
Подсетимо, руски председник је средином прошлог месеца говорио о „црвеним линијама“ за Русију и у том контексту навео је, између осталог, повећано присуство НАТО-а у Украјини, али и потенцијални улазак те бивше совјетске републике у састав Алијансе.
Такође је навео и да су све чешће појаве да у близини руских граница лете стратешки бомбардери опремљени „веома озбиљним оружјем“ што, како је рекао, такође прелази одређене границе.
(rs.sputniknews.com)
Препоручујемо
МАРИН ЛЕ ПЕН О БРИСЕЛУ: Европска унија се понаша као ватрогасац и пироман у исто време
06. 12. 2021. у 17:00
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"
СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.
23. 06. 2026. у 16:05
Коментари (0)