РАЗГОВАРАЛИ ПУТИН И ЕРДОГАН: Руски лидер упозорио на намере Кијева
ПРЕДСЕДНИЦИ Русије и Турске Владимир Путин и Реџеп Тајип Ердоган разговарали су данас телефоном о начинима за унапређење руско-турских односа, а део састанка је посвећен развоју ситуације између Азербејџана и Јерменије као и другим регионалним питањима, посебно Сирији, Либији и Украјини.
Фото: ЕПА
Два председника разговарала су данас о билатералним односима и практичним аспектима сарадње Русије и Турске, у области енергетике и пољопривреде, саопштила је данас прес служба Кремља.
Владимир Путин је обавестио Ердогана у телефонском разговору и о главним резултатима трилатералног састанка који су лидери Русије, Јерменије и Азербејџана одржали у Сочију 26. новембра, наводи се у саопштењу Кремља, преноси ТАС С.
Како је саопштено, на захтев турског председника Путин га је обавестио о главним резултатима трилатералног састанка који је одржан годину дана после потписаног споразума о Нагорно-Карабаху 9. новембра 2020. године, а Кремљ је истакао да је кључно да су разговори потврдили спремност Бакуа и Јеревана да сарађују у контексту обезбеђивања стабилности у региону, као и успостављање механизама за разграничење и демаркацију границе између две државе.
Два председника су још потврдила обострано задовољство степеном сарадње у циљу стабилизације ситуације и успостављања мировног процеса у Сирији, а договорено је да војно особље две земље спроводи заједнички рад у циљу смиривања ситуације у регион Идлиба, наводи се у саопштењу Кремља.
Путин и Реџеп Тајип Ердоган разговарали су и о ситуацији у Либији и истакли да политичко и дипломатско решење у тој земљи, уз посредовање УН, нема алтернативу, потврдила је руска страна.
Према Кремљу, изражена је нада у успех општих избора 24. децембра, за које се очекује да ће "промовисати обнову либијске државности и територијалности интегритет.“
Руски председник је Ердогану током телефонског разговора саопштио да Украјина настоји да одложи споразуме из Минска.
- Председник Русије је истакао да Кијев наставља своју деструктивну политику усмерену на одуговлачење споразума из Минска - саопштила је прес служба Кремља.
Како се наводи, о томе сведоче провокације које украјинске оружане снаге организују у зони сукоба, укључујући употребу турских беспилотних летелица „Бајрактар“ за нападе.
Препоручујемо
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)