ЏИХАДИСТА ОСТАВИО ДЕВОЈЧИЦУ (5) ДА УМРЕ НА СУНЦУ: Осуђен на доживотну казну због геноцида
НЕМАЧКИ суд осудио је џихадисту Исламске државе из Ирака на доживотну казну затвора због геноцида над Језидима.
Фото: Принтскрин/Дејли мејл
Судија суда у Франкфурту рекао је да је Таха Ал-Џумајли "крив за геноцид, за злочин против човечности који је резултирао смрћу".
Ово је први пут да је суд пресудио да злочини почињени над Језидима представљају геноцид, које су истражитељи УН већ препознали као такав.
Тужиоци су рекли да су бивши члан Исламске државе и његова жена заробили девојчицу и њену мајку, припаднице Језида, у Ираку.
Након тога је девојчицу везао ланцима на сунцу, где ју је оставио да умре од врућине и неухрањености.
То је била казна јер се упишкила у кревету, рекли су тужиоци. Њена мајка је сведочила на суђењу, преноси Еуроњуз.
Џенифер В. је осуђена на одвојеном суђењу у Минхену јер није предузела никакве кораке да спречи убиство девојчице.
Тим УН који истражује геноцид рекао је Савету безбедности у мају да је ИСИС покушао да уништи Језиде, погубивши хиљаде и поробивши хиљаде других.
Жене и деца Језида су отети и изложени силовањима и сексуалном насиљу, рекли су истражитељи.
Препоручујемо
СТРАДАЛО ВИШЕ ОД 50 ОСОБА: Одређен притвор за пет одговорних лица из рудника у Русији
27. 11. 2021. у 17:31
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница
ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...
24. 03. 2026. у 22:24
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)