КРАЉИЦА ЕЛИЗАБЕТА ВИШЕ НЕЋЕ БИТИ НА ЧЕЛУ ДРЖАВЕ: Барбадос одлучио да постане република

КРАЉИЦА Елизабета имаће једну територију мање када следеће недеље Барбадос прекине везе са Британијом тако што ће уклонити краљицу са чела државе и прогласити се за републику.

КРАЉИЦА ЕЛИЗАБЕТА ВИШЕ НЕЋЕ БИТИ НА ЧЕЛУ ДРЖАВЕ: Барбадос одлучио да постане република

Фото: ЕПА

Познат по својим плажама и љубави према крикету, Барбадос ће заменити досадашњу челницу државе краљицу Елизабету Другу њеном садашњом представницом, генералном гувернерком Сандром Масон.

Свечаности ће се одржати у понедељак увече и укључиваће војну параду у част председничке инаугурације Сандре Масон.

Држава ће бројати 285.000 становника. Барбадос се у ропству налазио више од 200 година, а коначну независност стекао је 1966. године.

(Телеграф.рс)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ЛИДЕР мађарске опозиционе странке Фидес и бивши премијер земље Виктор Орбан оптужио је данас владу странке Тиса да води земљу ка диктатури, након полемике изазване изјавама бившег председника Јаноша Адера о планираним сменама државних функционера.

05. 07. 2026. у 12:34

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (3)

ГДЕ ТИ ЈЕ ЉУБАВНИЦА?! Неочекивано питање за Марића уживо у емисији, он пребледео: Пет година млађа