ОМИКРОН СОЈ СТИГАО И У НЕМАЧКУ: Нова варијанта корона вируса се шири Европом
ОМИКРОН сој корона вируса, који потиче из Јужноафричке Републике, потврђен је у Немачкој, саопштило је баварско Министарство здравља.
Фото: АП
Немачко министарство није спецификовало из које земље су стигли путници.
Омикрон би могао да буде још заразнији од тренутно распрострањене делта варијанте због необично великог броја мутација које би могле да учине постојеће вакцине мање ефикасним. Нови сој је први пут пријављен СЗО из Јужноафричке Републике, а у међувремену је детектован и у Боцвани, Белгији, Хонгконгу и Израелу.
Многе земље, укључујући Немачку и друге земље чланице ЕУ, већ су обуставиле ваздушни саобраћај са Јужноафричком Републиком и другим земљама у региону.
Препоручујемо
ПАНИКА И У КОМШИЛУКУ: Хрватска забрањује улаз путницима из земаља јужне Арфике
27. 11. 2021. у 09:51
АСТРАЗЕНЕКА СЕ НАДА: Наш коктел антитела би могао да буде ефикасан против новог соја
26. 11. 2021. у 19:45
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)
ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.
14. 03. 2026. у 11:54
Коментари (0)