АСТРАЗЕНЕКА СЕ НАДА: Наш коктел антитела би могао да буде ефикасан против новог соја
ФАРМАЦЕУТСКА компанија АстраЗенека саопштила је данас да се нада да ће њен коктел антитела против ковида-19, бити ефикасан и против новог соја корона вируса који се шири Јужном Африком.
Фото: АП
Компанија наводи да испитује да ли је та варијанта корона вируса отпорна на њену вакцину, преноси Ројтерс.
-Као и са сваким новим сојем, испитујемо Б.1.1.529 како бисмо сазнали више о тој варијанти и ефикасности вакцине, навела је АстраЗенека у саопштењу, додајући да спроводи истраживање у Боцвани и Есватинију како би прикупила податке.
АстраЗенека тестира своју комбинацију дуготрајних антитела АЗД7442 против овог новог соја и нада се да ће овај коктел задржати ефикасност против новог соја, пошто садржи две могуће врсте антитела са различитим и комплементарним активностима против вируса.
Препоручујемо
ЕВРОПСКА УНИЈА ДОНЕЛА ОДЛУКУ: Уводи се забрана путовања у регион Јужне Африке
26. 11. 2021. у 19:44
"ОМИКРОН" СОЈ ЈЕ НОВА ПРЕТЊА: СЗО класификовала опасну врсту корона вируса
26. 11. 2021. у 19:18
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)