НОВИ СОЈ КОРОНЕ СТИГАО У ЕВРОПУ: Први случај забележен у Белгији

НОВИ сој корона вируса детектован у Африци, а који је означен као "најгора варијанта ковида до сада", откривен је у Белгији, пише белгијски "Ле Соар".

НОВИ СОЈ КОРОНЕ СТИГАО У ЕВРОПУ: Први случај забележен у Белгији

Фото: Танјуг/АП

- Раније данас Белгија је анализирала два узорка ковида 19 како би установила да ли се ради о новом соју вируса корона који је откривен у Јужноафричкој Републици - саопштио је водећи локални вирусолог Марк ван Ранст, пише "Блиц".

- Тренутно анализирамо два сумњива узорка - написао је Ван Ранст на "Твитеру".

Ван Ранстова лабораторија блиско сарађује са белгијским државним органом за јавно здравство "Сијенсано", подсећа Ројтерс.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.

01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (1)

ДРАГО МИ ЈЕ ШТО ЈЕ ИРАН ИСПАО СА МУНДИЈАЛА! Амерички секретар Малин не крије задовољство