КРАЉИЦА ИМА ЉУБИЧАСТЕ РУКЕ: Доктор ублажава страхове Британаца
ПОСЛЕДЊА вест о здрављу 95-годишњег британског монарха унела је додатну забринутост. Краљица је 20. октобра морала да прекине посету Северној Ирској након што су јој лекари саветовали да се одмори неколико дана.
Фото Танјуг/АП
Краљица Елизабета Друга одушевила је ројалисте након што је Бакингемска палата објавила фотографију на којој се види како монарх изводи аудијенцију лицем у лице у замку Виндзор са начелником штаба одбране, генералом сер Ником Картером, само неколико дана након што је била приморана да се одрекне Недеље сећања у Вајтхолу због болова у леђима. Међутим, слика је такође изазвала забринутост након што су корисници друштвених медија приметили један посебан детаљ - краљичине руке су биле љубичасте. Фото Танјуг/АП
Забринутост је убрзо прерасла у буру нагађања о здравственом стању 95-годишњака, али стручњаци су брзо покушали да умире све бриге. Др Џеј Верма, из Шекспировог медицинског центра, рекао је локалним медијима да делови тела могу постати љубичасти због Рајановог феномена, када се крвни судови грче из разних разлога, укључујући стрес, емоционалну узнемиреност или хладноћу.
Стање је уобичајено и обично не изазива озбиљне проблеме, рекао је др Верма. Може се лечити одржавањем топлоте.
Лекар опште праксе Ђузепе Арагона рекао је да може бити много разлога због којих су руке монарха постале љубичасте: „Недостатак циркулације, крхка кожа, изложене вене, модрице, цурење крви у ткиво испод коже које изазива боју“, као и деоксигенисана крв.
-Крв која има нормалну количину кисеоника је тамно црвена и значи да је ваша кожа нормалне боје. Међутим, крв са мало кисеоника је више плаве што узрокује да ваша кожа има љубичасту нијансу", рекао је др Арагона.
Напоменуо је да је стање вероватно резултат недавне повреде монарха. Краљица, која месец дана није виђена на догађајима, недавно је претрпела угануће леђа због чега је пропустила Службу сећања у Ценотафу. Догађај, којим се одаје почаст припадницима оружаних снага који су погинули на дужности, један је од најважнијих догађаја у календару монарха.
Бакингемска палата је саопштила да је краљица била "дубоко разочарана" што је пропустила службу. Њен син и наследник, принц Чарлс, положио је венац од мака у њено име.
БОНУС ВИДЕО: "ФТ1П" даје одговор, како да оснујете предузеће?
Препоручујемо
МОРАЋЕ ДА ОДМАРА: Краљици Елизабети лекари саветовали да не обавља тешке послове
29. 10. 2021. у 20:13
ТРАМП УПУТИО ПИСМО ОРБАНУ: Ево шта му је поручио
ПРЕМИЈЕР Мађарске Виктор Орбан објавио је на друштвеној мрежи Икс писмо које је добио од Доналда Трампа, у којем председник Сједињених Америчких Држава истиче да су односи САД и Мађарске јачи него икада и да се заснивају на заједничким вредностима.
09. 01. 2026. у 10:22
ПОКРЕНУТА ДВОСТРУКА ДИПЛОМАТСКА ОФАНЗИВА: Страх због Гренланда преплавио Европу, лидери сада имају нову тактику
ЕВРОПСКЕ владе покренуле су двоструку дипломатску офанзиву како би убедиле председника САД Доналда Трампа да одустане од својих претензија према Гренланду - кроз лобирање у Вашингтону и притисак на НАТО да отклони безбедносне забринутости америчког председника.
09. 01. 2026. у 13:11
ВОДИТЕЉКА ОТКРИЛА ИСТИНУ О ЦЕЦИ И ЧЕДИ: Умешан и Александар Кос - шта се дешавало између политичара и певачице
БЛИЗАК пријатељ и сарадник Чедомира Јовановића, Александар Кос, последњих месеци нашао се у жижи интересовања јавности. О његовом професионалном ангажману, али и приватном животу, у последње време све се чешће спекулише, док је јавности и даље мало познато чиме се заправо бави и какав је његов пут био до позиције на којој се данас налази.
09. 01. 2026. у 08:42
Коментари (0)