ОГЛАСИО СЕ РУСКИ МИП: Москва у контакту са Бакуом и Јереваном

Новости онлајн

16. 11. 2021. у 18:58

РУСИЈА је у контакту са Бакуом и Јереваном како би се тернутна ескалација на јерменско-азербејџанској граници смирила, саопштило је руско Министарство спољних послова.

ОГЛАСИО СЕ РУСКИ МИП: Москва у контакту са Бакуом и Јереваном

Фото: Пиксабеј

- У контакту смо са странама за што скорије скретање смиривање ситуације - саопштило је Министарство.

Јерменско Министарство спољних послова саопштило је у уторак да су азербејџанске оружане снаге покренуле напад у источном правцу јерменске границе и извршиле инвазију на земљу, што је довело до људских жртава. Према подацима Министарства одбране Јерменије, заробљено је 12 јерменских војника, уништено је или онеспособљено око десет оклопних возила Оружаних снага Азербејџана. Са јерменске стране има погинулих и рањених, о чему се прецизирају подаци. Такође је познато да је јерменска страна изгубила два борбена положаја.

Са своје стране, Министарство одбране Азербејџана саопштило је у уторак да је ситуација на граници са Јерменијом и даље напета и да се војне операције настављају. Како је саопштено у Бакуу, као одговор на дејства јерменске стране уништено је противтенковско оружје и минобацачи Оружаних снага Јерменије.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: 

КАКО ПРОВЕРИТИ РАДНИ СТАЖ: Јелица Тимотијевић из ПИО фонда у новој епизоди Фт1П

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.

14. 03. 2026. у 11:54

Коментари (0)

ТРАМП И АМЕРИ У ШОКУ! Ево шта је Иран затражио од њих