ЕКСПЛОЗИЈА У ЏАМИЈИ: Рањено 12 особа у Авганистану, експлозив постављен у објекту
НАЈМАЊЕ 12 особа рањено је у експлозији која је данас погодила џамију у области Спин Гар у провинцији Нангархар, а повређен је и локални мула, рекли су очевици.
Фото: Твитер/@ashershahir
Становник из те области Атал Шинвари рекао је да се експлозија догодила око 13.30 часова по локалном времену, када су детониране експлозивне направе које су, према његовим речима, очигледно биле постављене унутар џамије, пренео је Ројтерс.
Још један очевидац је слично описао терористички напад, али засада нема више детаља.
БОНУС ВИДЕО: ПРОТЕСТ ПРОТИВ ТАЛИБАНА: Цивили развили авганистанску заставу - снимак из Кабула
Препоручујемо
23 МИЛИОНА ЉУДИ НА РУБУ ГЛАДИ: Авганистан на ивици економског и хуманитарног крага
09. 11. 2021. у 20:07
ТАЛИБАНИ НАЈАВИЛИ МАСОВНУ ВАКЦИНАЦИЈУ ДЕЦЕ: Четвородневна акција у целом Авганистану
07. 11. 2021. у 13:24
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.
29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)