ВЕЛИЧАНСТВЕНА ПРЕКРЕТНИЦА У БОРБИ ПРОТИВ КОРОНЕ: У Аустралији вакцинисано 80 одсто становништва
АУСТРАЛИЈА је данас достигла стопу вакцинације од 80 одсто вакцинисаних грађана од 16 и више година, а премијер Скот Морисон је оценио да је то величанствена прекретница у борби против ковида-19.
Фото: ЕПА
- Још једна, величанствена прекретница за Аустралију. То је четири од пет (грађана вакцинисано) и, колико је то добро? Ово је био прави аустралијски национални напор - рекао је Морисон у видео објави на Фејсбуку, преноси Ројтерс.
Док је вакцинација и даље добровољна на савезном нивоу, аустралијске државе и територије увеле су обавезне мере за многа занимања и раднике, а невакцинисанима је забрањено да учествују у бројним активностима, укључујући и изласке у ресторане или одлазак на концерт.
БОНУС ВИДЕО:
ПОЧЕЛО ЈЕ: Велика Британија прва у свету одобрила вакцине "Фајзера" и "Бионтека"
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
НОВА ПРАВИЛА ЗА КОВИД ПРОПУСНИЦЕ: У Аустрији од понедељка важи систем "2Г"
05. 11. 2021. у 21:56
НА МОЛИТВУ СА ПОТВРДОМ ИЛИ ТЕСТОМ: Грчка увела нове мере против вируса корона
05. 11. 2021. у 07:49
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН НАЈАВИО ПАКАО ЗА УКРАЈИНУ: Одговорићемо неколико пута снажније
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин изјавио је да ће одговори Москве на ударе по руској територији бити „узајамни, али неколико пута снажнији“.
13. 07. 2026. у 17:41
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (0)